• понеділок 20-го вересня 2021
  • Меню

Топновини 14-19 грудня

11:39, 19-го грудня 2020 · Джерело: institutedd.org

Топновини 14-19 грудня
Огляд ЗМІ

1. Колегія виборників 306-ма голосами підтвердила перемогу Джозефа Байдена на виборах президента США. Після дня голосування виборчий штаб чинного президента Дональда Трампа намагався через суди добитися перерахунку і визнання результатів недійсними, однак Верховний суд США поставив крапку в даному питанні, відхиливши відповідний позов по чотирьох штатах. Вступ на посаду 46-го президента США має відбутися 20 січня.

2. Розслідувачі мережі Bellingcat за підтримки порталу The Insider, американського телеканалу CNN і німецького журналу Der Spiegel встановили особи тих, хто отруїв російського опозиціонера Алєксєя Навального. Ними виявилися агенти Інституту криміналістики ФСБ, які слідкували над політиком упродовж трьох років і здійснили кілька спроб отруєння. ЄС і Великобританія раніше вже запровадили санкції щодо низки російських високопосадовців, ймовірно, причетних до цієї справи.

3. Політичний скандал виник під час турне міністра закордонних справ РФ Сергєя Лаврова. Так ікона, подарована російському міністру головою президії Боснії і Герцеговини Мілорадом Додіком, виявилась вивезеною з окупованого Росією Луганську. Прокуратура відкрила справу. До слова, два інших члени президії відмовились від зустрічі з російським дипломатом. Лавров відвідав також Сербію та вперше за 16 років Хорватію. Активність Росії в регіоні пов'язують з намаганням американської адміністрації сприяти врегулюванню проблеми Косова та готовністю низки балканських держав стати новими членами НАТО і ЄС.

4. Парламентська коаліція в Молдові, на чолі з соціалістами колишнього президента Ігоря Додона, повернула російській мові статус мови міжнаціонального спілкування та відмінила заборону на ретрансляцію російських новин. Опозиція звинуватила ініціаторів рішення у намаганні просувати проросійську політику і розколоти суспільство.

5. В Іспанії відбулася найбільша за останні десять років операція з затримання представників російської мафії. У руках правоохоронців опинилися 23 злочинці, що підозрюються у відмиванні грошей. Розслідування велося з 2013 року, як зазначають у слідстві, членам організованої злочинності вдалося глибоко проникнути в державні структури країни.

За матеріалами ЗМІ

Автор
Павло Лодин
Думка авторів та відвідувачів сайту може не співпадати з думкою редакції.