• п’ятниця 21-го січня 2022
  • Меню

Топ подій від 25-30 січня Інституту Демократизації та Розвитку

02:16, 30-го січня 2021 · Джерело: institutedd.org

Топ подій від 25-30 січня Інституту Демократизації та Розвитку
У Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) проголосували за відмову від санкцій щодо російської делегації.

У Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) проголосували за відмову від санкцій щодо російської делегації. За резолюцію про підтвердження повноважень російської делегації проголосували 107 - за, 36 - проти, 24 - утрималися. Таким чином, було відхилено всі правки української сторони, зокрема і щодо відмови у ратифікації повноважень представників Росії. Резолюція, тим не менш, засудила зміни до конституції Російської Федерації, закріплення незаконної анексії Криму, інші авторитарні тенденції з боку Росії. Нагадаємо, раніше змінилася очільниця української делегації ПАРЄ - замість Єлизавети Ясько нею стала Марія Мезенцева (“Слуга Народу”). 

Україна, Литва і Польща виступають за приєднання Білорусі до Люблінського трикутника. Днями відбулось онлайн-засідання міністрів закордонних справ країн-членів даного формату регіональної співпраці. Було досягнуто політичних домовленостей, обговорено майбутню “Кримську платформу” з врегулювання питань деокупації Криму, акцентовано на важливості долучення США до взаємодії з регіоном Центральної Європи. До зустрічі вперше долучили лідерку білоруської опозиції Світлану Тихановську, очільник українського МЗС Дмитро Кулеба наголосив у брифінгу про бажання членів ініціативи долучити Білорусь до формату. Нагадаємо, Люблінський трикутник - це регіональна ініціатива з взаємодії України, Польщі, Литви, яка постала у липні 2020 року на рівні міністрів закордонних справ. Також цього тижня відбувся візит міністра закордонних справ Угорщини Петера Сіярто до Києва, де було обговорено актуальний стан українсько-угорських відносин. 

Відбулася перша телефонна розмова Джо Байдена і Володимира Путіна. Темою розмови стало питання втручання Росії в американські вибори 2020 року, її можливу причетність до кібератак на американські установи, отруєння російського опозиціонера Олексія Навального. Президент США підтвердив свою подальшу підтримку Україні проти російської агресії. Версія Кремля щодо телефонної розмови суттєво відрізнялася від версії Білого дому. Також лідери США і Росії обговорили продовження договору про обмеження стратегічних наступальних озброєнь, відповідний документ вже внесений російським президентом на ратифікацію в Державну Думу РФ. 

Прем'єр-міністр Італії Джузепе Конте заявив президенту про свою відставку. Раніше партія “Жива Італія” Матео Ренці вийшла з правлячої коаліції, однак більшість все ж отримала вотум довіри в парламенті. Президент Італії СерджоМатарелла відмовив у проведенні дострокових виборів парламенту і дозволив розпочати формування нової коаліції. 

У Португалії переобрано президента, в Естонії - нова глава уряду. В Португалії, незважаючи на суттєве погіршення ситуації з коронавірусом, пройшли вибори президента, на яких з результатом понад 60 % голосів переобрали Марселу Ребелу де Соуза. В Естонії прем’єр-міністеркою вперше стала жінка - Кая Каллас, колишня євродепутатка від правоцентриської “Партії реформ”.

За матеріалами ЗМІ

Автор
Павло Лодин
Думка авторів та відвідувачів сайту може не співпадати з думкою редакції.