• середа 27-го жовтня 2021
  • Меню

Топ подій 15-20 лютого від Інституту Демократизації та Розвитку

02:33, 20-го лютого 2021 · Джерело: institutedd.org

Топ подій  15-20 лютого від Інституту Демократизації та Розвитку
Рада національної безпеки і оборони України (РНБО) ввела санкції щодо Віктора Медведчука та Оксани Марченко.

Також під санкції потрапили цивільна дружина депутата від партії ОПЗЖ Тараса Козака (проти якого їх запровадили раніше), низка громадян Російської Федерації. Причиною запровадження стала стаття “фінансування тероризму”. Під заборону потрапили п'ять літаків, що здійснювали прямі авіарейси Київ-Москва, частка Марченко у власності телеканалу “1+1”, розпочато повернення у державну власність нафтопроводу “Самара-Західний напрямок”, який отримали незрозумілим шляхом підсанкційні особи. Нагадаємо, що раніше було запроваджено санкції РНБО проти трьох проросійських каналів в Україні. 

Джо Байден на Мюнхенській конференції з безпеки закликав до захисту суверенітету та територіальної цілісності України. Президент США вперше взяв участь у цій щорічній впливовій конференції, на якій починаючи з 1962 року політики та експерти обговорюють проблеми безпеки у світі. Американський лідер наголосив на потребі трансатлантичної єдності, спільній протидії Китаю та РФ. Також канцлер Німеччини Ангела Меркель виступила за розробку спільного підходу “Групи семи” (входять США, Японія, Німеччина, Британія, Франція, Італія, Канада) щодо Росії. 

У Грузії заарештували лідера опозиції. Заарештовано Ніку Мелію, лідера найбільшої опозиційної партії “Єдиний національний рух”. Причина - звинувачення у насильницьких діях під час акцій протесту у червні 2019 року, спричинених візитом і недружнім жестом депутата російської Держдуми Сергія Гаврилова. Внаслідок арешту подав у відставку прем'єр-міністр Грузії Георгій Гахарія. У США і ЄС закликали владу утриматися від загострення конфлікту. 

Сенат США вдруге не підтримав імпічмент Дональда ТрампаЗа визнання винним колишнього американського президента у підбурюванні до заколоту (штурм Капітолію у січні 2021 року) проголосували 57 проти 43 сенаторів - таким чином, не було зібрано необхідних 2/3 голосів. 

Новий уряд Італії отримав вотум довіри в парламенті. Таким чином, до своїх обов'язків приступив новий кабінет на чолі з Маріо Драгі, колишнім керівником Європейського центрального банку.


За матеріалами ЗМІ

Автор
Павло Лодин
Думка авторів та відвідувачів сайту може не співпадати з думкою редакції.