• п’ятниця 30-го липня 2021
  • Меню

Топ подій 12-17 квітня від Інституту Демократизації та Розвитку

09:35, 17-го квітня 2021 · Джерело: institutedd.org

Топ подій  12-17 квітня від Інституту Демократизації та Розвитку
Зеленський, Макрон і Меркель закликали Росію відвести війська від українського кордону.

Про це йдеться у заяві представника федерального уряду Німеччини за підсумками переговорів. Лідери Франції і Німеччини вкотре підкреслили свою підтримку незалежності, суверенітету і територіальній цілісності України. Для обговорення ситуації на українському кордоні також відбувся терміновий візит до Києва міністрів закордонних справ балтійських країн та пройшло екстрене засідання комісії Україна - НАТО в Брюсселі.

Білий дім запровадив нові санкції проти Росії. Санкції стосуються російського державного боргу, фізичних та юридичних осіб, зокрема пов'язаних із російськими спецслужбами. Також Вашингтон мають покинути 10 представників російської дипломатичної місії. Це стало відповіддю на втручання в американські вибори та кібератаки минулого року, а також підрив територіальної цілісності інших держав з боку Росії.

Конституційний суд Молдови дозволив розпуск парламенту і проведення дострокових виборів. Причиною стала відсутність необхідної кількості голосів за кандидатуру Ігоря Гросу, якого президентка Мая Санду висунула в прем'єр-міністри. Наразі в Молдові діє надзвичайний стан до кінця травня, що не дозволяє розпуск парламенту.

Іран розпочав збагачування урану після інциденту на своєму ядерному об'єкті. Вибух на об'єкті іранська влада класифікувала як “теракт”. Минулого тижня у Відні відновилися переговори щодо ядерної програми Тегерану.

Сполучені Штати виводять свої війська з Афганістану. Завершити цей процес Білий день планує до 11 вересня - 20-ї річниці терористичної атаки Аль-Каїди, після якої розпочалася військова операція союзників проти режиму в Афганістані.

За матеріалами ЗМІ

Автор
Павло Лодин
Думка авторів та відвідувачів сайту може не співпадати з думкою редакції.