• п’ятниця 21-го січня 2022
  • Меню

Топ подій 11-16 січня від Інституту Демократизації та Розвитку

05:04, 16-го січня 2021 · Джерело: institutedd.org

Топ подій 11-16 січня від Інституту Демократизації та Розвитку
Президент Дональд Трамп став першим в історії США, хто двічі був підданий процедурі імпічменту.

Причиною запуску процедури стали звинувачення 45-го президента США у підбурюванні до заколоту, що призвів до штурму Капітолію. За дане рішення проголосували 232 конгресмени (представники нижньої палати, Палати общин) проти 197 проти. Підтримали голосування і 10 республіканців - однопартійців Трампа. Тепер для відсторонення його від посади, що означатиме заборону балотуватися в майбутньому, потрібно 2/3 голосів Сенату, верхньої палати парламенту. Нагадаємо, що перша процедура імпічменту чинного американського президента розпочалася в 2019 році після звинувачень у політичному тиску на президента Володимира Зеленського - однак тоді голосування в Сенаті провалилося.

Президентка Молдови Мая Санду свій перший закордонний візит на посаді здійснила до Києва. В ході офіційної зустрічі з президентом Володимиром Зеленським було домовлено про створення ради президентів України і Молдови, обговорено майбутню магістраль Київ - Кишинів, подальшу роботу формату 5+2 щодо врегулювання проблеми Придністров'я, боротьбу проти контрабанди на кордоні, відновлення українського постачання електроенергії до Молдови та її транзиту до Румунії тощо. Було наголошено на підтримці територіальної цілісності України і Молдови, прагненні долучитися до регіонального проєкту Ініціативи трьох морів.

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) виніс перше рішення у справі України проти Росії щодо порушень прав людини в окупованому Криму. Йдеться про послідовні дії Москви з порушення Конвенції з прав людини. ЄСПЛ прийняв 11 пунктів претензій української сторони і відхилила лише 3. Було визнано, що Росія здійснює “ефективний контроль” над Автономною Республікою Крим і містом Севастополем з 27 лютого 2014 року. У своєму рішенні суд врахував зізнання президента РФ Володимира Путіна щодо процесу окупації півострова.

Уряд Естонії пішов у відставку після скандалу про причетність до корупції представників правлячої партії. Поліція підозрює партію влади Центр в отриманні пожертв під час місцевих виборів від приватного бізнесу задля лобіювання надання в майбутньому кредиту цій фірмі. Прем'єр-міністр Естонії і глава партії Центр Юрі Ратас, попри особисту непричетність, подав у відставку, що спричинило відставку всього уряду.

У Казахстані відбулися парламентські вибори, в Киргизстані - президентські. Найбільше місць в казахстанському парламенті за результатами голосування отримали три провладні партії - “Нур-Олтан” (“Світло Батьківщини”), “Ак-Жол” (“Світлий шлях”) і Комуністична народна партія Казахстану. Низка опозиційних партій не була допущена до виборів. Перемогу у президентських виборах Киргизстану, перших після революційних подій 2020 року, здобув Садир Жапаров.

За матеріалами ЗМІ

Думка авторів та відвідувачів сайту може не співпадати з думкою редакції.