• середа 27-го жовтня 2021
  • Меню

Топ подій 1-6 лютого від Інституту Демократизації та Розвитку

05:51, 6-го лютого 2021 · Джерело: institutedd.org

Топ подій  1-6 лютого від Інституту Демократизації та Розвитку
Посли “Групи семи” (G7) підтримали зусилля України у боротьбі з дезінформацією. Після засідання РНБО, взявши за основу Постанову Верховної Ради України 2018 року, президент Зеленський ввів своїм указом санкції проти телеканалів “112 Україна”, Zik, NewsOne, та їх власника - Тараса Козака (народний депутат України від проросійської партії “Опозиційна платформа за життя”).

Служба безпеки України надала свої докази, які вказували на факти фінансування тероризму. Під санкціями опинилися і приватні літаки, якими Віктор Медведчук та Юрій Бойко літали до Москви. Дане рішення щодо телеканалів як вияв боротьби з дезінформацією підтримали посли “Великої сімки” після зустрічі в Офісі президента України, також таку підтримку висловило Посольство США в Україні.

Олексія Навального засудили на 3,5 роки колонії. Суд над російським опозиціонером замінив раніше умовний термін на реальний у справі “Ів Роше”. Зважаючи, що частину терміну Навальний вже відбув у вигляді домашнього арешту, термін у в'язниці для нього становитиме 2,5 роки. Проти російського політика вже розпочата ще одна судова справа. Соратники опозиціонера оголосили про припинення мітингів на його підтримку до весни і переходу до методів наполягання на введенні міжнародних санкцій. Росія у зв'язку зі справою Навального висилає дипломатів Польщі, Німеччини і Швеції.

Джо Байден виголосив програмну промову з приводу закордонної політики. В ній президент США назвав основним конкурентом Китай, підкреслив важливість боротьби зі світовими викликами пандемії коронавірусу, загрози щодо клімату, розповсюдження ядерної зброї, акцентував на відновленні демократичних союзів, які були відкинуті в попередні роки. Також він попередив президента РФ Путіна, що США більше не планують “прогинатися” перед російською агресією.

У М'янмі відбувся військовий переворот. У листопаді минулого року в цій країні Південно-Східної Азії відбулися вибори, за якими більшість отримала партія лідерки М'янми Аун Сан Су Чжі (лауреатка Нобелівської премії миру). Однак з такими результатами не погодилися військові генерали, які арештували її, президента та інших членів керівництва держави. Переворот засудили у США, натомість військових підтримують у Китаї. 

У Бундестазі допустили можливість введення мораторію на Північний потік-2. Таку пропозицію висловив голова зовнішньополітичного комітету німецького парламенту Норберт Реттген як “паузу для початку діалогу”, щоб запобігти використанню російського газопроводу як геополітичної зрої.

За матеріалами ЗМІ

Автор
Павло Лодин
Думка авторів та відвідувачів сайту може не співпадати з думкою редакції.