• понеділок 20-го вересня 2021
  • Меню

"Надія на віддалених у просторі партнерів та нехтування зв’язками з тими, що поруч, є хибною політичною стратегією", - Святослав Юраш, народний депутат України

08:07, 11-го вересня 2020 · Джерело: institutedd.org

"Надія на віддалених у просторі партнерів та нехтування зв’язками з тими, що поруч, є хибною політичною стратегією", - Святослав Юраш, народний депутат України
Святослав Юраш, народний депутат України, член Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництвазвернувся з вітальним словом до учасників міжнародного круглого столу «Тримор’я та злочини імперії: від кривавих земель до простору безпеки»:

З Вашого дозволу я перейду на англійську мову, щоб усім було зрозуміло.

Перш за все, дякую організаторам за те, що вони зуміли скликати нас усіх разом. Зібравшись за круглим столом, ми розуміємо, що наша місія – це знайти та встановити близькі контакти, усвідомлюючи загрози, що панують сьогодні у світі. Для нас – представників нового українського парламенту – очевидним є те, що повна надія на віддалених у просторі партнерів та нехтування зв’язками з тими, що поруч, є хибною політичною стратегією. І за останні п’ять років, відколи почалася війна, ми переконалися, що така політика може привести до неочікуваних наслідків.

Тому, ми вважаємо за доцільне дотримуватися ідеї єдності регіону. Ця єдність орієнтована на підтримку та збереження історичних зв’язків та спільних досягнень. У цьому контексті ми працюємо над відродженням концепції Міжмор’я. За декілька тижнів ми плануємо провести в Україні нараду з питань Міжмор’я, створюючи різні політичні фракції з тих, хто підтримує співпрацю з іншими партнерами, ніж Росія. І це, по суті, демонструє нашу підтримку ініціатив, які були започатковані й раніше, на кшталт «Люблінського трикутника», що став майданчиком для регулярних політичних консультацій представників України, Польщі та Литви. І для нас це не рубіж.

Я радий вітати наших партнерів з Румунії та представників інших країн Східної Європи. Наші держави спільно пережили складні та сумні часи, відповідаючи на різні виклики. Ми відчували загрозу не лише ззовні від таких агресивних країн як Росія, а й внутрішньо – від ідей, які зневажали наші спільні цінності, які у свою чергу і сформували нас як нації. Адже між нашими країнами стільки спільного. Ми повинні намагатися будь-якими способами зберегти їх та підтримувати один одного, незважаючи на загрози.

Я вдячний усім учасникам за виділений час та увагу до нашої дискусії. Впевнений, що ми прокладемо шлях для майбутнього співробітництва.

Святослав Юраш, Народний депутат України,

член Комітету з питань зовнішньої політики

та міжпарламентського співробітництва

Думка авторів та відвідувачів сайту може не співпадати з думкою редакції.